Sztuki piękne posiadają rytm, harmonię i równowagę

Sztuki piękne posiadają rytm, harmonię i równowagę. Te trzy zasady powtarzania, mniej lub bardziej regularnego, dźwięków, kolorów i kształtów są naturalne dla istot ludzkich. Na przykład, nasze serce bije rytmicznie, nasz chód i nasz oddech są rytmiczne. W zegarze jest rytm w jego ruchu i jest rytm w działaniu maszyn.

Kiedy słuchamy melodii, możemy dostrzec rytm poprzez powtarzanie dźwięków, ale to powtarzanie nie może być zbyt regularne, bo stanie się monotonne. Artyści posługują się rytmem w sposób regularny, ale z drobnymi urozmaiceniami, nadając równowagę całości, dbając jednocześnie o to, by poszczególne elementy współgrały ze sobą, tworząc harmonię między nimi.

 

Literatura

 

Jest to sztuka słowa pisanego, zwykle obejmuje formy poezji, eseju, narracji, powieści i teatru. Chociaż pisanie scenariuszy dla filmu i radia jest również uważane za formę sztuki. W zależności od teg, o jakiej formie mówimy, posiada ona również rytm, harmonię i równowagę.

 

Malowanie

 

Ta artystyczna manifestacja ma charakter wizualny. Jest to sztuka przedstawiania rzeczywistych, fikcyjnych lub abstrakcyjnych obrazów na powierzchni. W jej kompozycji wykorzystuje się kilka elementów, takich jak kształty, kolory, tekstury, perspektywa itd. Malarstwo ma z reguły trzy cechy: rytm, harmonię i równowagę.

 

Rzeźba

 

Jest to sztuka tworzenia figuratywnych form, zarówno całych postaci, jak i płaskorzeźb. Istnieją wzmianki o rzeźbie od czasów prehistorycznych.

 

Taniec

 

Sztuka ta jest przedstawiana poprzez rytmiczne ruchy ciała według choreografii, zwykle przy akompaniamencie muzyki. Taniec łączy w sobie rytm ciała, równowagę i harmonię. Balet to rodzaj tańca słynący z piękna i delikatności ruchów. Taniec est uznawany za jedną z dziedzin sztuki widowiskowej.

 

Muzyka

 

W sztuce muzycznej istnieje rytm, czyli następowaniem po sobie dźwięków, czy to za pomocą głosu, czy instrumentów. Muzyka odgrywa ważną rolę we wszystkich społeczeństwach, istnieją różne rodzaje bardzo charakterystyczne dla każdego regionu, muzyka jest sztuką łączenia dźwięków w celu stworzenia harmonijnej melodii.

 

Architektura

 

Jest to sztuka, lub nauka projektowania i konstruowania trwałych budynków. Kieruje się klasycznymi zasadami rytmu, równowagi i harmonii, aby tworzyć dzieła użyteczne w swoim przeznaczeniu, miłe dla oka i zdolne do wywoływania estetycznej przyjemności. Nie każda architektura kwalifikuje się jako sztuka, ale te budynki, które mają symboliczny i estetycznie rozpoznawalny charakter takie jak pałace, świątynie, pomniki itp.