Hip – hop lokalny

Rap jest muzyką, która szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie. Powstała w Nowym Yorku, a jej twórcami byli Afroamerykanie zamieszkujący dzielnicę Bronx. Już wówczas hip- hop był muzyką specyficzną, chociaż w Ameryce jest dużo bardziej popularny niż w innych krajach. Poza tym amerykańscy raperzy są dużo bardziej doceniani na rynku muzyki hip – hopowej niż inni. Może to dlatego, że rap mają we krwi. Chociaż polscy raperzy także radzą sobie nie najgorzej. Na krajowym rynku wybiło się kilka zespołów i odniosły duży sukces. Prężnie rozwija się także hip – hop lokalny. Powstają wciąż nowe grupy hip – hopowe zakładane przez młodzież, która pragnie rozwijać swą pasję i poświęcić jej czas. Sami zakładają amatorskie studia nagraniowe w których komponują i nagrywają pierwsze płyty.

Społeczność hip – hopowa traktuje swoją pasję także jako styl życia i kulturę, która cechuje się specyficznym językiem, stylem ubierania się, a także poglądami. Raperzy nie są osobami anonimowymi i łatwo ich rozpoznać w każdym miejscu. Hip-hop jak wiemy w każdym zakątku świata będzie się znacznie różnił od pozostałych, gdyż jest to rola kultur na danych obszarach. Rap nie jest muzyką, którą to słucha się w klubach i można się przy nim bawić, wręcz przeciwnie rap nie jest wcale muzyką do bawienia się na parkiecie. Przeznaczony jest on tylko i wyłącznie dla tańca, jakim jest breakdance. W tym właśnie tańcu odgrywa on podstawową ale i bardzo ważną rolę, gdyż bez niego nie było by już to samo. Taniec opiera się całkowicie na rapie, przy innych typach muzyki, naprawdę nie byłoby już to samo. Hip-hop to muzyka przede wszystkim dla młodzieży i nastolatków, dla ludzi starszych jest ona po prostu złem.

Ludzie ci nie znoszą jej i trzeba się już z tym pogodzić. Nie akceptują oni jej, gdyż nie mają o niej żadnego pojęcia oraz w wieku ich dorastania nie była ona tak powszechna jak dziś. Trzeba przyznać, że w czasach dzisiejszych w Polsce hip-hop odgrywa bardzo ważną rolę, większość młodych ludzi jest jego fanem i po prostu uwielbia go. Jest jeszcze wiele innych rodzajów muzyki, które równie mają w sobie jakieś plusy i zalety, jednak wszystko to zależy tylko i wyłącznie od nas samych co z tym zrobimy.