Spundbar vs zestaw głośników

Ile razy oglądając program telewizyjny, stwierdziłeś, że dźwięk jest niewystarczający? Jeśli chodzi o wybór między soundbarem a głośnikami do telewizora, istnieją plusy i minusy obu rozwiązań. Zestaw głośników zapewni lepszą jakość dźwięku, ale może nie wyglądać dobrze w połączeniu z telewizorem. Soundbary zapewniają większą elastyczność, jeśli chodzi o umiejscowienie, ale nie oferują tak doskonałej jakości dźwięku.

Co to jest soundbar?

Soundbar to pojedyncza listwa zawierająca wiele głośników. Obecnie większość z nich jest bezprzewodowa lub wyposażona w złącze HDMI, co oznacza, że można je umieścić w dowolnym miejscu wokół telewizora i uzyskać lepszą jakość dźwięku bez konieczności martwienia się o przewody lub kable biegnące po całym pokoju.

Czym są zwykłe zestawy głośnikowe do telewizorów?

Zestawy głośników wyglądają jak małe szafki zawierające po dwa lub więcej oddzielnych głośników. W niektórych modelach dostępny jest także zewnętrzny subwoofer, ale wszystkie one są podłączane do telewizora za pomocą przewodu. Zestawy głośników są zwykle wyposażone w efekty przestrzenne, dzięki którym oglądanie filmów staje się jeszcze bardziej wciągające! Mogą być nieporęczne, więc ich umiejscowienie nie zawsze jest idealne, w zależności od tego, gdzie stoi telewizor i ile miejsca jest za nim.

Czy soundbary lub zestawy głośników są lepsze niż zintegrowane głośniki telewizora?

Prawie każdy głośnik będzie lepszy niż głośniki wbudowane. Zapewniają one znacznie bogatszy i pełniejszy dźwięk, a ponadto dają więcej możliwości rozmieszczenia ich w pokoju. Inspiracje na temat urządzania pokojów i rozmieszczenia przyrządów domowego użytku znajdziesz na podlupa.pl

Zestaw głośników będzie najlepszy, jeśli będzie znajdował się bezpośrednio pod lub za telewizorem, ponieważ zapewni doskonałą jakość dźwięku i efekty przestrzenne. Przyzwoity zestaw głośników 2.1 zdziała cuda, a jeśli masz miejsce i budżet, zawsze możesz wybrać zestaw do dźwięku przestrzennego.

Soundbar a zestaw głośników – jakość dźwięku

Soundbar zapewnia lepszą jakość dźwięku niż głośniki wbudowane w telewizor. Jednak większość osób uważa, że zestaw głośników zapewnia o wiele, wiele bogatszy i pełniejszy dźwięk z większą głębią. Jeśli oglądasz filmy akcji lub programy z dużą ilością dialogów, zdecydowanie wybierz zestaw głośników!

Dobry zestaw głośników posiada dźwięk stereo (co najmniej 2.0 lub 2.1) oraz subwoofer, co zapewni Ci znacznie lepszą jakość dźwięku niż zwykły soundbar. Jeśli jesteś graczem, miłośnikiem muzyki lub uwielbiasz oglądać filmy i programy telewizyjne ze wspaniałymi efektami dźwiękowymi, zdecydowanie powinieneś zdecydować się na zestaw głośników.