Dlaczego słuchawki wypadają z ucha? Jak temu zaradzić?

Kształt ucha

Kształty ludzkich uszu są tak różne jak kształty twarzy, dlatego właśnie istnieją słuchawki robione na zamówienie. Nie musisz jednak decydować się na kosztowną wizytę u audiologa, jeśli Twój budżet na to nie pozwala.

Jeśli to możliwe, wypróbuj słuchawki w sklepie przed zakupem lub poproś znajomego o wypożyczenie ich na kilka godzin. Powinna istnieć polityka zwrotów w przypadku, gdy nie odpowiada Ci ich dopasowanie, więc korzystaj z niej rozsądnie i sprawdź, czy Twoje słuchawki łatwo wypadają, zanim wydasz pieniądze na coś, co Ci nie odpowiada.

Materiał/ kształt/rozmiar końcówek dousznych

Materiał i kształt końcówek słuchawek odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu wypadaniu. Jeśli są one zbyt duże, nie będą prawidłowo pasować do uszu lub po pewnym czasie będą je kaleczyć. Możesz wypróbować silikon, ponieważ jest miękki i elastyczny, ale nie tak sztywny jak guma. Ponadto, jeśli masz nietypowy kształt uszu, czasami lepsze są modele wykonane na zamówienie, ponieważ producenci nie są w stanie uwzględnić wszystkich możliwych różnic w budowie ludzkiego ucha podczas projektowania produktów przeznaczonych do masowej produkcji.

Aby rozwiązać ten problem, wybierz odpowiednie końcówki douszne spośród tych, które są dostarczane wraz z wkładkami dousznymi. Jeśli firma Ci na to pozwala, spróbuj wymienić je na inne, o innym rozmiarze lub wykonane z innego materiału.

Woskowina uszna

Woskowina uszna jest całkowicie naturalna i każdy człowiek ją wytwarza. Powstaje z martwych komórek skóry, wydzielin gruczołów znajdujących się w przewodzie słuchowym oraz innych zanieczyszczeń, takich jak kurz czy pyłki. Mimo że uszy są przyzwyczajone do słyszenia słabych dźwięków, woskowina w ich wnętrzu może znacznie tłumić dźwięki. Polecamy wpisy ze strony nasztygodnik.pl, jeśli chcesz poradzić sobie z tym i z innymi problemami zdrowotnymi, czy estetycznymi.

Nie należy nigdy próbować czyścić uszu wacikami, ponieważ w ten sposób woskowina zostanie wepchnięta głębiej do kanału, co z czasem spowoduje pogorszenie problemu! Woskowina w uszach może przeszkadzać i powodować ślizganie się słuchawek. Końcówki dousznych słuchawek nie są w stanie przykleić się do woskowiny i wypadają.

Być może źle nosisz słuchawki

Prosty, ale bardzo częsty powód, przez który słuchawki ciągle wypadają. Sposób noszenia słuchawek może mieć wpływ na to, czy wypadną, czy nie. Po pierwsze, w niektórych modelach przewód powinien przebiegać nad i za uszami, ponieważ w ten sposób lepiej utrzymuje słuchawki na miejscu niż w przypadku noszenia ich pod uszami. Pomylenie prawej wkładki z lewą i odwrotnie może czasami prowadzić do wypadnięcia wkładek.