smartfon

Najlepsze aplikacje do analizowania akordów

Strony internetowe i aplikacje do identyfikowania akordów mogą być bardzo przydatne dla muzyków. Nawet z doświadczeniem i dobrą znajomością teorii muzyki, zidentyfikowanie dokładnych akordów może zająć trochę czasu. Korzystanie z aplikacji lub strony internetowej może zaoszczędzić bardzo potrzebny czas i energię.

  1. Chord Tracker

Chord Tracker to świetna aplikacja do rozpoznawania akordów, która może się przydać podczas komponowania lub nauki utworu.

Po wybraniu pliku dźwiękowego aplikacja podaje nazwy wszystkich akordów i pokazuje również BPM. Możesz wyświetlić akord w notacji sztabowej, zobaczyć nuty, z których składa się akord, lub uzyskać diagram akordów na gitarę. Możesz wybrać określony fragment dźwięku, a nawet edytować akord, wybierając spośród innych podobnych akordów, które poleca aplikacja.

Dodatkowo możesz zmienić tempo utworu i zmienić tonację zgodnie z własnymi preferencjami.  Ponadto możesz nawet podłączyć do urządzenia obsługiwany instrument i nagrać akordy, które chcesz, aby aplikacja zidentyfikowała.

  1. Chordify

Chordify to rozbudowana strona internetowa, której można używać do identyfikowania i rozpoznawania akordów. Możesz wybrać dowolną piosenkę, a strona pokaże ci akordy dla gitary, pianina i ukulele w trakcie odtwarzania utworu.

Możesz regulować tempo utworu i zapętlać dowolne fragmenty. Możesz nawet pobrać arkusz akordów w formacie pdf i wydrukować go.

Strona umożliwia odtwarzanie zidentyfikowanych akordów wraz z utworem, dzięki czemu można się upewnić, że akordy są prawidłowe. To narzędzie jest szczególnie przydatne, gdy chcesz eksperymentować z różnymi progresjami akordów lub inaczej zaaranżować utwór. Aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji, takich jak przesyłanie własnych plików muzycznych, należy wykupić abonament premium.

  1. MyChord

MyChord jest funkcjonalną aplikacją, która zapewnia również bezproblemową obsługę. Możesz wybrać dowolny pobrany plik audio, a w ciągu kilku sekund aplikacja ułoży akordy dla całego utworu.

Dokładność jest dość wysoka, a MyChord świetnie radzi sobie z szybkimi zmianami akordów i prawidłowym rozpoznawaniem akordów. Aplikacja posiada również funkcję nagrywania, która pozwala użytkownikom na bezpośrednie nagrywanie utworów lub plików audio, które chcą przeanalizować.

Ponadto aplikacja wyświetla wykresy i diagramy akordów dla takich instrumentów, jak gitara, ukulele, banjo i mandolina. Jeśli chcesz szybko zagrać cover na którymś z tych instrumentów, dzięki tej aplikacji proces ten będzie szybki i bezproblemowy.

Wpadnij także na www.grudziadzinfo.pl, żeby dowiedzieć się, jakie występy na żywo możesz zobaczyć w tym regionie.