Stacje radiowe w Polsce – ile Polaków słucha radia?

Radio w Polsce jest bardzo popularne i praktycznie towarzyszy nam przy wielu czynnościach dnia codziennego. Według statystyk jest słuchane przez prawie 3/4 populacji w Polsce. Polacy słuchają radio przez cały dzień od samego rana, w zasadzie od momentu gdy tylko otworzą oczy, aż do samego popołudnia. Większośc włącza radio przy pracach domowych, z kolei znaczna część Polaków słucha radia w czasie jazdy samochodem.

Ogromna popularność radia

Według powyższego wstępu wychodzi na to, że radio nie zna granic, a słuchacze przybywają. Jako Polacy słuchamy radia niezależnie od miejsca i czasu. Według kolejnych statystyk to przedział wiekowy osób słuchających radia to od 15 do 75 lat.

Radio to świetne urządzenie, które umila czas niezależnie co i gdzie robimy.
Radio to pozytywne źródło z którego wypływa pozytywna muzyka oraz dowiadujemy się różnych informacji podawanych na żywo takich jak wiadomości czy prognoza pogoda. Warto zaznaczyć, że w radio często nadawane są również wywiady z różnymi gośćmi na różne tematy.

Jakie rozgłośnie radiowe są popularne i nadają w Polsce?

  • Radio Zet,
  • Vox FM,
  • RMF FM,
  • Jedynka,
  • Trójka,
  • Radio Maryja,
  • Polskie Radio,
  • Radio złote przeboje,
  • Każde miasto posiada swoje lokalne radio jak np. Radio Gdańsk – więcej o radiu w Gdańsku na gdanskinfo.pl.

Popularność radia nie maleje, zasięg dzienny słuchaczy wzrasta a słuchamy na różnych sprzętach
Radia możemy słuchać na standardowym radio, tablecie, komputerze czy laptopie i telefonie. Słuchania radia przez internet to duży komfort i możliwości dostępu do dużej ilości audycji nawet zagranicznych. Potrzebujemy tylko dostępu do internetu.

Jak działa odbiornik radia internetowego?

Tradycyjne radio odbiera na częstotliwości FM, natomiast internetowe radio odbiera stacje przy pomocy Wi-Fi czy LAN. Radio obchodzi nawet swoje święto Światowy dzień radia a wypada ono 13 lutego. Radio by się mogło wydawać nigdy nie straci na swej popularności jest blisko swoich odbiorców zawsze i wszędzie. Jego popularność to także różnorodność. Polacy mają do wyboru wyspecjalizowane stacje o konkretny gatunku muzycznym w której mogą przebierać. Muzyka taneczna, klasyczna oraz ciężkie granie.

Wygląda na to, że radio nigdy nie straci na swojej popularności. Szczególnie dlatego, że radio jest częściej słuchane, ponieważ jest prostsze niż włączanie telewizji. Wystarczy, że radio włączymy i słuchamy podczas prac dnia codziennego, z kolei na telewizję często po prostu nie mamy czasu.