Co mówi gatunek ulubionej muzyki o osobowości danej osoby?

Rock / heavy metal

Heavy metal narodził się w połowie lat sześćdziesiątych i na początku siedemdziesiątych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Charakteryzuje się przede wszystkim głośnymi gitarami i cięższymi niż zwykle dźwiękami basu i perkusji.

Istnieje stereotyp, że miłośnicy rocka i metalu to ludzie, którzy szukają samotności lub mają negatywne myśli. Jednak, jak wynika z badań, tak nie jest. Ludzie, którzy preferują ten gatunek muzyki są kreatywni i wyrafinowani. Mogą mieć nieco niską samoocenę, są introwertyczne i pozornie niezbyt pracowite.

Muzyka pop

Naukowcy odkryli, że miłośnicy muzyki pop są generalnie ekstrawertyczni, mają dość wysoką samoocenę, są uprzejmi i aktywni, ale wydają się być mało kreatywni.

Rap

Rap to gatunek muzyki, który rozwinął się w Ameryce Północnej pod koniec lat 60. wśród społeczności afroamerykańskiej. Fani rapu są towarzyscy, pewni siebie, mają wysoką samoocenę, są rozmowni, energiczni, niezależni i potrafiący prezentować swój punkt widzenia. Negatywnym aspektem jest jednak to, że są oni największymi konsumentami alkoholu i tytoniu.

Muzyka klasyczna

Muzyka klasyczna to nurt muzyczny obejmujący głównie muzykę tworzoną lub opartą na tradycji muzyki liturgicznej i świeckiej Zachodu, głównie Europy Zachodniej. Obejmuje ona okres od mniej więcej XI wieku do czasów współczesnych. Introwertycy z poczuciem własnej definicja prawdziwego miłośnika muzyki klasycznej. Są to również ludzie kreatywni, wyrafinowani, często kulturalni i są to słuchacze muzyki wyższym wykształceniem.

Muzyka elektroniczna

Jak sama nazwa wskazuje, jest to muzyka, która wykorzystuje instrumenty elektroniczne i elektroniczną technologię muzyczną do jej produkcji i wykonania. Ten rodzaj muzyki jest ogólnie lubiany przez wszystkie typy osobowości, ale tylko wtedy, gdy jest to muzyka puszczana w tle. Prawdziwi fani, wbrew pozorom, są zazwyczaj spokojni, dość towarzyscy, kreatywni, ich nastroje są dość stabilne.

Reggae

Reggae odnosi się do specyficznego gatunku, który powstał na Jamajce około połowy lat 60. ubiegłego wieku, jako rozwinięcie wcześniejszych gatunków, takich jak ska i rocksteady. Stereotypy mówią, że miłośnicy reggae są leniwi, beztroscy i bardzo szczęśliwi. Wyobrażamy sobie kogoś leżącego w hamaku na rajskiej plaży i patrzącego na zachodzące słońce. A badania to potwierdzają. Fani tego gatunku muzycznego to ludzie kreatywni i ogólnie optymistyczni, ale nie lubiący zbytnio pracować.