90’s outfit – trzy stylówki

Pamiętają je millenialsi, dla których był to czas beztroskiego dzieciństwa. Tęskni za nimi cały świat, wyrażając nostalgię za pośrednictwem mody. Jak wystylizować się na tamte lata, znajdując ubrania w zwykłych sieciówkach? Wybierz jedną z trzech stylówek.

Mówiąc o latach dziewięćdziesiątych, każdy ma przed oczami inny styl. Jedni widzą skejtów z nerką przewieszoną przez ramię, inni Spicetki w dziwnych fryzurach i sportowych butach na podwyższonej podeszwie lub grunge’owych mistrzów gitar. Lata dziewięćdziesiąte to dekada różnorodności, o jaką trudno w dzisiejszych czasach. Nostalgia za tymi czasami owocuje między innymi reedycjami gier czy kolekcjonerstwem sprzętów, ale przede wszystkim tendencjami w modzie, które do nich nawiązują. Powrót sztruksu, obróżek na szyję czy saszetek nerek to tylko niektóre z nich. W ostatnich latach na nowo zakochaliśmy się choćby w kolorowych ortalionach czy kurtkach ze sztruksu. Poniżej podpowiemy Ci, jak wystylizować się zgodnie z określoną estetyką lat dziewięćdziesiątych.

Numer jeden – raver

Muzyka rave króluje obecnie w większości polskich klubów, co nie znaczy jednak, że można w nich spotkać wielu ludzi w dopasowanych do tej estetyki outfitach. Najczęściej są oni po prostu ubrani na czarno. Tymczasem raver nie powinien szczędzić sobie kolorów. Dużo ortalionu, odblaskowe kolory i czapka bucket hat. Ta ostatnia niedawno stała się ogromnie popularna wśród trendsetterów, będąc symbolem prawdziwego luzu. Raver nie pogardzi również oczywiście stylowymi adidasami.

Numer dwa – grunge

Miłośnicy Kurta Cobaina czy Alice in Chains zapewne pamiętają ten niepodrabialny styl, który do dziś stanowi inspirację dla projektantów mody. Jego główną cechą wyróżniającą był oczywiście luz, który momentami ocierał się o niedbałość, i spora ilość czerni. Flanelowe koszule w kratę, trampki, ćwieki, luźne spodnie – wszystkie te elementy to filary stylu grunge, który co prawda narodził się w połowie lat osiemdziesiątych, ale przez większość dziewięćdziesiątych inspirował fanów cięższego grania i nie tylko.

Numer trzy – skateboardzista

W tej stylistyce bucket hat również jest na porządku dziennym. To moda dopasowana do potrzeb miejskiego sportu, którego nieodłączną częścią są wywrotki. Styl skejtów niewiele zmienił się od lat dziewięćdziesiątych. Luźne spodnie z podwiniętymi nogawkami, vansy, przepastne koszulki i przepasane przez ramię nerki to znaki rozpoznawcze outfitu większości skateboardzistów.

Jeśli chcesz podkreślić swój nostalgiczny stosunek wobec lat 90 lub po prostu wybierasz się na tematyczną imprezę, wybierz jeden z tych trzech emblematycznych dla tamtego okresu outfitów. Elementy potrzebne do jego przygotowania znajdziesz w każdej sieciówce,